A szállítási költség 15000 Ft felett ingyenes

Egészséges életmód

Rendszertelen étkezés hátulütői

Grandia
Rendszertelen étkezés hátulütői

5 sarkalatos tény, ami Téged is meggyőz a tervezés és rendszer fontosságáról

Mindannyiunk életében akadnak olyan napok, amikor a reggeli kimarad, az ebéd valami gyorsan bekapott snack, és az esti vacsora már szinte éjszakába nyúlik. Bár néha elkerülhetetlen, hogy belecsússzunk az ilyen helyzetekbe, azonban ha ez a káosz mindennapossá válik, az össze-vissza étkezés bizony komoly hátulütőkkel járhat. Nézzük, mik ezek!

1. Energiaváltozások és fáradtság

Az étkezések rendszertelensége könnyen vezethet energiaszint-ingadozásokhoz. Ha kihagyjuk a reggelit, délelőtt hamarabb leszünk éhesek, ami farkaséhségben nyilvánul meg, ez pedig már indítja is az egész napos lavinát…Hamar, gyorsan befalunk valamit ebédre, amit persze kajakóma követ…biztosan ismerős a helyzet, nem is taglaljuk tovább. 

2. Súlygyarapodás és anyagcsere zavarok

Az össze-vissza étkezés a testsúlyunkra is rányomhatja a bélyegét. Rendszertelen étkezés során könnyen elcsábulhatunk a gyorsételek iránt, amelyek tele vannak a szervezet számára felesleges cukorral és zsírral. Ez bizony súlygyarapodáshoz vezethet és az anyagcserénket is megzavarhatja, ami tovább nehezíti a súlyunk kontrollálását.

3. Emésztési problémák

A rendszertelen étkezés az emésztőrendszerünket is megterheli. Ha nincs fókusz és kontroll, gyakrabban alakulhatnak ki olyan emésztési problémák, mint például puffadás, hasfájás, székrekedés vagy hasmenés. Ezek a tünetek hosszú távon komolyabb gyomor-bélrendszeri problémákhoz is vezethetnek.

4. Vércukorszint-ingadozások

Ha hosszabb ideig nem eszünk, a vércukorszintünk leeshet, ami fáradtsághoz, ingerlékenységhez és koncentrációs problémákhoz is vezethet. Majd amikor hirtelen nagyobb mennyiségű ételt fogyasztunk, a vércukorszintünk megugrik, ami szintén nem egészséges. Ezek az ingadozások akár inzulinrezisztenciához, sőt cukorbetegséghez is vezethetnek.

5. Romló teljesítmény és koncentráció

Az étkezések rendszertelensége a munkánkra és a tanulási képességünkre is hatással van. Ingadozó energiaszint és vércukorszint mellett nehezebben tudunk koncentrálni, romlik a memóriánk és a problémamegoldó képességünk is csökkenhet. Micsoda összefüggés, igaz?

 

Tudjuk, hogy nem egyszerű a dolgos mindennapokba rendszert vezetni és nem is arról van szó, hogy nem lehet alkalomadtán eltérni a rutintól. Egészségünk érdekében azonban muszáj bizonyos keretek között tartani étkezési szokásainkat. Ha úgy érzed további támpontokra van szükséged, böngészd nyugodtan Grandia Magazinunkat egészséges életmód  témakörben. Érthető, könnyen követhető és alkalmazható tippekkel jövünk ott Nektek!